Безкоштовно реєструйтесь та проводьте заняття онлайн без сплати комісії!

У зв’язку із карантином платформа «Профрепетитор» скасовує будь-які комісії для викладачів на період карантину. Продовжуємо працювати онлайн та залишаємось вдома.

Важливість гарної вимови

Важливість гарної вимови
Важливість гарної вимови

Чи має вимова значення для того, щоб Вас розуміли, або можна просто вимовляти англійські слова не дотримуючись правил читання і транскрипції? Або, можливо, неправильна вимова все-таки ускладнить процес комунікації з англомовним співрозмовником? Спробуємо розібратися.


Фонетичні навички часто ігноруються багатьма студентами, які вивчають англійську мову. Тим часом, правильна і чітка вимова так само важлива, як, наприклад, вміння слухати і розмовляти. І я спробую пояснити чому.

Визнаним науковим фактом є те, що дитина, яка народилася в будь-якій країні світу, може навчитися говорити на будь-якій мові нашої планети. Наприклад, дитина з Польщі приїхала жити в США у ранньому віці. Він або вона буде говорити чудовою англійською мовою без польського акценту. І звичайно, такі діти прекрасно зрозуміють усе, що вони чують, і інші носії англійської мови зрозуміють їх. Вимова і чітке розуміння англійської мови - це дві навички, які доповнюють одна одну. Це означає, що, якщо ви вмієте правильно вимовляти слова і фрази, з правильною інтонацією, ваш рівень розуміння мови також підвищується.

Таким чином, навчання вимові є дуже важливою частиною оволодіння будь-якою іноземною мовою, в тому числі і англійською. Це не означає, що мета такого фонетичного навчання - повністю і назавжди позбутися іноземного акценту. Чесно кажучи, це не завжди можливо і не так вже необхідно, звичайно, якщо ви не збираєтесь працювати на іноземну розвідку або професійно викладати мову. Основна мета такого навчання - навчитися чути себе і інших. Погана вимова створює додатковий бар'єр в розумінні між вами і людиною, з яким ви говорите.

Кілька конкретних порад стосовно вимови

Порада № 1

Вчіться слухати інших. Чим більше ви слухаєте, тим успішнішим ви будете. В даний час існує безліч можливостей почути рідну англійську мову: пісні, фільми, серіали, відеоролики на YouTube та інших сайтах, аудіокниги, голосові чати та ін. Скористайтеся цією унікальною можливістю, яка стала доступна в останні кілька років!

Порада №2

Повторення мати навчання. Навіть якщо у вас високий рівень володіння англійською мовою, ви можете втратити свої фонетичні навички, якщо у вас занадто мало практики. Щоб уникнути цього, просто робіть кілька простих вправ:

читайте вголос чи пошепки і повторюйте слова, які вам важко вимовити,

декламуйте вірші або співайте пісні, дотримуючись ритму та інтонації,

говоріть англійською з друзями, які добре говорять англійською - просто для задоволення і практики.

Порада №3

Якщо ваша вимова не ідеальна, не говоріть швидко. Вимовляйте слова повільно і чітко, і будь-який носій англійської мови вас зрозуміє.

За допомогою цих простих рекомендацій ваша впевненість у собі підвищиться, і це допоможе вам ефективніше справлятися з труднощами в повсякденному спілкуванні англійською мовою. Чим краще ви навчитеся правильно вимовляти слова і речення, тим краще.

SHARE